Benodigdheden
- Vensterplaat Max Havelaar
- Werkblad_Max_Havelaar.pdf - opslaan via rechtermuisknop
- Docentenhandleiding_Max_Havelaar.pdf - opslaan via rechtermuisknop
Leerdoelen
- Aan het einde van de les weten de leerlingen wanneer en door wie het boek Max Havelaar geschreven is.
- Aan het einde van de les weten de leerlingen waarom Multatuli Max Havelaar schreef en kunnen uw leerlingen in eigen woorden iets vertellen over de situatie in de kolonie Nederlands-Indië.
- Aan het einde van de les kunnen de leerlingen in eigen woorden vertellen wat Multatuli met zijn boek bereikt heeft.
- Aan het einde van de les zijn de kinderen bekend met het Max Havelaar keurmerk
Randvoorwaarden
- Internet
- Voor elke leerling een werkblad
- (Kleur)potloden
Beoordeling
Aan de hand van de bespreking van het werkblad.
Lesactiviteiten
Introductie
- Introduceren van het onderwerp, bijvoorbeeld door het klassikaal bekijken van de Klokhuisaflevering.
Kern
- Doornemen/bespreken van de verschillende onderdelen op de vensterplaat.
- Individueel of in groepjes maken van de vragen en opdrachten op het werkblad.
Afsluiting
- Werkblad bespreken
- Ervaringen van de kinderen bespreken, bijvoorbeeld aan de hand van de 'sleutelvragen' in de canonclip voor groep 5/6 of 7/8.
Illustratieverantwoording
Vensterplaat
Wim Euverman
Informatieblokjes
- Foto Multatuli geportretteerd als Sjaalman (Löwenstamm)
- Omslag 'Max Havelaar', Uitgeverij Pandora
- Foto waterbuffel (Wikimedia)
- Foto pagina uit het manuscript van Max Havelaar (Wikimedia)
- Foto eerste pagina van de eerste druk van Max Havelaar (Wikimedia)
- Omslag van de eerste druk van Max Havelaar (Wikimedia)
- Max Havelaar Keurmerk
Werkblad
Iris Boter