Benodigdheden
- Vensterplaat Anne Frank
- Werkblad_Anne_Frank.pdf - opslaan via rechtermuisknop
- Docentenhandleiding_Anne_Frank.pdf - opslaan via rechtermuisknop
Leerdoelen
Aan het einde van de les:
- weten de leerlingen wie Anne Frank was.
- weten de leerlingen dat ze waarom Anne samen met haar ouders en zus moest onderduiken.
- weten de leerlingen waar Anne ondergedoken zat en met wie.
- weten de leerlingen dat Anne de oorlog niet heeft overleefd, maar dat ze door haar dagboek wereldberoemd is geworden.
Randvoorwaarden
- Internet
- Voor elke leerling een werkblad
- (Kleur)potloden
Beoordeling
Aan de hand van de bespreking van het werkblad
Lesactiviteiten
Introductie
- Introduceren van Anne Frank, bijvoorbeeld door het klassikaal bekijken van de Klokhuisafleveringen over Anne Frank.
Kern
- Doornemen/bespreken van de verschillende onderdelen op de vensterplaat over Anne Frank.
- Individueel of in groepjes maken van de vragen en opdrachten op het werkblad.
Afsluiting
- Werkblad bespreken
- Ervaringen van de kinderen bespreken, bijvoorbeeld aan de hand van de 'sleutelvragen' in de canonclip voor groep 5/6 of 7/8.
Illustratieverantwoording
Vensterplaat
Dirk van der Maat
Informatieblokjes
- Foto van het dagboek van Anne Frank
- Foto van een Davidster
- Foto van het pand aan de Prinsengracht (Wikimedia)
- Foto van de draaibare boekenkast (Foto Anne Frank Stichting)
- Foto van de kamer van Anne (Anne Frank Stichting)
- Foto van Otto Frank (© AFF Basel CH / AFS Amsterdam NL)
- Foto van Edith Frank (© AFF Basel CH / AFS Amsterdam NL)
- Foto van Margot Frank (© AFF Basel CH / AFS Amsterdam NL)
- Foto van Peter van Pels (© Anne Frank Stichting Amsterdam)
- Foto van Miep Gies (© AFF Basel CH / AFS Amsterdam NL)
- Foto van voedselbonnen (Wikimedia)
Werkblad
Iris Boter