Benodigdheden
- Vensterplaat Erasmus
- Werkblad_erasmus.pdf - opslaan via rechtermuisknop
- Docentenhandleiding_erasmus.pdf - opslaan via rechtermuisknop
Leerdoelen
Aan het einde van de les:
- kunnen de leerlingen Erasmus plaatsen op de tijdbalk.
- weten de leerlingen dat Erasmus een beroemde humanist was en wat een humanist is.
- weten de leerlingen dat Erasmus een boek voor kinderen schreef over goede manieren en het boek Lof der Zotheid.
- weten de leerlingen dat Erasmus ook bekende spreekwoorden verzamelde.
Randvoorwaarden
- Internet
- Kleurpotloden
- Voor elke leerlingen een werkblad
Beoordeling
- Aan de hand van de bespreking van het werkblad Erasmus
Lesactiviteiten
Introductie
- Introduceren van het onderwerp, bijvoorbeeld door het klassikaal bekijken van de Klokhuisaflevering of Schooltv Beeldbankclip.
Kern
- Doornemen/bespreken van de verschillende onderdelen op de vensterplaten.
- Individueel of in groepjes maken van de vragen en opdrachten op het werkblad.
Afsluiting
- Werkblad bespreken
- Ervaringen van de kinderen bespreken, bijvoorbeeld aan de hand van de 'sleutelvragen' in de canonclip voor groep 7/8.
Illustratieverantwoording
Vensterplaat
Illustrator: Iris Boter
Informatieblokjes
- Foto standbeeld van Erasmus in Rotterdam (Wikimedia)
- Afbeelding pagina uit Lof der Zotheid (Wikimedia)
- Portret van Erasmus (Quinten Metsijs/The Royal Collection of H.M. The Queen)
- Foto Willem-Alexander als kind (Collectie Nationaal Archief)
- Detail uit Nederlandse spreekwoorden door Pieter Bruegel de Oude (Wikimedia)
- Afbeelding drukpers (Via Het Media (R)Evolutie Museum)
- Afbeelding van de Vitruviusman door Leonardo da Vinci (Wikimedia)
Werkblad: Iris Boter