Benodigdheden
- Vensterplaat Televisie
- Werkblad_detelevisie.pdf - opslaan via rechtermuisknop
- Docentenhandleiding_detelevisie.pdf - opslaan via rechtermuisknop
Leerdoelen
Aan het einde van de les:
- weten de leerlingen wanneer de eerste officiële televisie-uitzending in Nederland was.
- weten de leerlingen dat Philips de initiatiefnemer was voor de introductie van dit massa-medium.
- weten de leerlingen dat de computer de volgende stap in de 'informatierevolutie' betekende.
- weten de leerlingen wat Sociale Media zijn.
Randvoorwaarden
- Internet
- Voor elke leerling een werkblad
- (Kleur)potloden
Beoordeling
Aan de hand van de bespreking van het werkblad De Televisie.
Lesactiviteiten
Introductie
- Introduceren van het onderwerp, bijvoorbeeld door het klassikaal bekijken van de Klokhuisaflevering over De Televisie.
Kern
- Doornemen/bespreken van de verschillende onderdelen op de vensterplaten.
- Individueel of in groepjes maken van de vragen en opdrachten op het werkblad.
Afsluiting
- Werkblad bespreken
- Ervaringen van de kinderen bespreken, bijvoorbeeld aan de hand van de 'sleutelvragen' in de canonclip voor groep 7/8.
Illustratieverantwoording
Vensterplaat
Vormgever: Kok Korpershoek
Informatieblokjes
- Foto van de eerste televisie-uitzending in 1951 (Wikimedia)
- Foto van de eerste televsie (Collectie Museum Beeld & Geluid)
- Afbeelding Philipsbrochure (Philips Company Archives)
- Logo Nederland 2 (Wikimedia)
- Foto Meneer de Uil (Wikimedia)
- Foto Loeki de Leeuw (Collectie Museum Beeld en Geluid - © Geesink Studio)
- Foto oude Apple computer (Wikimedia)
- Foto oude Philips radio (via Muziekmuseum Vlaanderen)
- Foto testbeeld (Wikimedia)
Werkblad
Iris Boter