Benodigdheden
- Vensterplaat Watersnood
- Werkblad_watersnood.pdf - opslaan via rechtermuisknop
- Docentenhandleiding_watersnood.pdf - opslaan via rechtermuisknop
Leerdoelen
Aan het einde van de les:
- kunnen de leerlingen aangeven op de tijdbalk wanneer de watersnood van 1953 plaatsvond.
- weten de leerlingen welke gebieden in Nederland getroffen werden door de watersnood van 1953.
- kunnen de leerlingen in het kort uitleggen wat de oorzaken en de gevolgen waren van de watersnood van 1953.
- kunnen de leerlingen uitleggen wat de Deltawerken zijn.
Randvoorwaarden
- Internet
- Voor elke leerling een werkblad
- Kleurpotloden
Beoordeling
Aan de hand van de bespreking van het werkblad
Lesactiviteiten
Introductie
- Introduceren van de watersnood van 1953, bijvoorbeeld door het klassikaal bekijken van de Klokhuisaflevering over de watersnood van 1953.
Kern
- Doornemen/bespreken van de verschillende onderdelen op de vensterplaat over de watersnood van 1953.
- Individueel of in groepjes maken van de vragen en opdrachten op het werkblad.
Afsluiting
- Werkblad bespreken
- Ervaringen van de kinderen bespreken, bijvoorbeeld aan de hand van de 'sleutelvragen' in de canonclip voor groep 5/6 of 7/8.
Illustratieverantwoording
Vensterplaat
Kok Korpershoek
Informatieblokjes
- Foto overstroomd huis (via entoen.nu)
- Foto moeder met kinderen - © Ed van Wijk
- Foto militair met baby - © Frits Gerritsen
- Foto Juliana met kinderen - © ANP Photo (via het Watersnoodmuseum)
- Foto van het schip van schipper Arie Evegroen - Foto C. van Gennip. Bron: Spaarnestad ©
- Foto dichten van dijkgat met caissons (via het Watersnoodmuseum)
- Kaartje Deltawerken (via entoen.nu)
- Foto NAP-meter - © Kok Korpershoek
Werkblad
Iris Boter